Articles, Uncategorized

Şirket Kurulumu


Dubai, dünya çapında bir turistik cazibe merkezi olduğu kadar, vergi avantajlarından dolayı da büyük bir ticaret destinasyonudur. Düşük kurumlar vergisi ve %0 gelir vergisi gibi cazip teklifler, yatırımcıların Dubai’deki şirket kuruluşunu son derece çekici bulmalarına yol açmaktadır. Ayrıca, Dubai’deki şirket kuruluşunun yanında Birleşik Arap Emirlikleri’nde oturma izni alabilme fırsatı, yabancı yatırımcılar için büyük bir avantaj sunmaktadır. 

Dubai’deki şirket kuruluş süreci, Serbest Bölge ve Anakara gibi seçeneklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak, şirketin kuruluşu, banka hesabının açılması, muhasebe işlemlerinin yürütülmesi, sanal ofis adresinin sağlanması ve oturma izni işlemleri gibi prosedürler, profesyonel ve uluslararası danışmanlık firması olan Nova Group Holding ve iştiraki olan Nova Global Dubai yardımı ile daha kolay ve hızlı bir şekilde yönetilebilir. Dubai’de bir şirket kurmak, yatırımlarınızı uluslararası bir düzeye taşımanızı ve vergi avantajlarından faydalanmanızı sağlar.

Dubaide Şirket Kurmanın Sağladığı Avantajlar

Vergi Avantajı 
Dubai’de kurulan şirketler genellikle gelir ve kurumlar vergi oranı düşük olup, serbest bölgelerde gümrük vergileri genellikle uygulanmaz. Bu, Dubai’yi dünya çapında işletmeler için cazip bir lokasyon haline getirir.    

Hızlı Büyüme
Dubai ekonomisin verdiği güven istikrar ve hızlı büyüme avantajları sizi de olumlu etkiler.

Coğrafi Avantajlar

Dubai, Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Asya arasındaki kesişim noktasında yer alır. Bu coğrafi konum, şirketlerin bu kıtalardaki geniş ve çeşitli pazarlara kolayca erişim sağlamasına olanak tanır.

Güven & İstikrar

Dubai hükümeti, işletmeler için güven ve istikrar, iş ortamının sürekliliği, hukuki belirginlik, ekonomik dayanıklılık ve politik kararlılığını sağlar .

Yabancı Yatırım Dostu Politikalar: 

Dubai hükümeti, yabancı yatırımları teşvik edici birçok politikayı destekler. Bu, yabancı yatırımcıların Dubai’de %100 oranında şirket sahibi olabilmelerini ve işletmelerini tam kontrol altında tutabilmelerini sağlar.